۶ نشانه برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان

۶ نشانه که نشان می‌دهد شما باید به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان اقدام کنید
شاید قدم‌های اول تجارت الکترونیک را در سایت‌هایی مثل آمازون و اتسی بردارید اما اگر همه‌چیز خوب پیش برود نباید به این وضع قانع شوید و باید به فکر راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان باشید

داشتن یک پایگاه شخصی به شما این اجازه را می‌دهد تا برند خاص خود را داشته باشید، با مشتریان روابط معنادار گسترده‌ای برقرار کنید و خدماتی کاملاً خصوصی‌سازی شده و متناسب با نیازهای مشتری ارائه کنید.

از کجا بدانیم که زمان مناسب راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی چه زمانی است؟

متخصصان ما نشانه‌هایی را شناسایی کرده‌اند که زمان مناسب افتتاح فروشگاه شخصی شمارا نشان می‌دهد.

1.      دستمزد زیادی پرداخت می‌کنید

دیو هوکابی که به فروش تجهیزات صنعتی و علمی مشغول است می‌گوید: باوجود منابع وابسته درامد، مانند آمازون و ابی این‌گونه احساس می‌شود که آمازون و ابی شمارا زنده‌زنده غورت می‌دهند.

آمازون، ابی، اتسی و دیگر بازارهای الکترونیک مشابه  درامد خود را از طریق دریافت دستمزد به‌دست می‌آورند این مقدار تقریباً ۱۵ درصد به ازای هر انتقال است. بهتر است این پول را صرف گسترش کار خود کنید تا اینکه به این سایت‌ها پرداخت شود.

تری لین مدرس تجارت الکترونیک و مؤسس شرکت مد چرم بالر می‌گوید: در شروع کار ۱۵ درصد پول زیادی به نظر نمی‌رسد اما همین‌که کارتان بگیرد و درامدهای قابل‌توجهی از فروش حاصل کنید مجبورید پول زیادی را به این سایت‌ها بپردازید درحالی‌که می‌توانید همین پول را به‌حساب بانکی خود اضافه کنید. درست است که ساخت فروشگاه جدید و انتقال ترافیک به این سایت کار زمان بری است اما از نقطه‌نظر تجارت استراتژیک  گامی مؤثر و بلندمدت است.

۲      کمبود تنوع

به راد دی گرا نویسنده کتاب الکترونیک “لیست مهم‌ترین‌های اف بی اِی ” می‌گوید: برای محافظت از امپراتوری خود به بیشتر از یک منبع درامد نیاز دارید.” اگر درامد خود را به یک منبع محدود کنید در صورت اخراج شدن ورشکست خواهید شد. بهترین راه برای داشتن یک درامد منعطف این است که خود شما صاحب تجارت باشید تا اینکه همواره در تلاش باشید که خود را با دیگران وفق دهید. برای بسیاری از افراد این مهم زمانی محقق می‌شود که به درامد ۱۰۰۰۰ دلار در ماه برسند.

رسیدن به درامد ۵ رقمی با یک تجارت مستقل هم ممکن است. وجود پایگاه‌های متفاوت  به کارآفرین‌ها از هر نوعی این اجازه را می‌دهد که محصولات خو را از طریق فروشگاه‌های خود به فروش برسانند.

لین می‌گوید” این روزها هزینه شروع یک فروشگاه آنلاین تنها ۲۵ دلار است و برای کارآفرین‌ها و حرفه‌ای‌ترها این رقم به ۲۰۰ دلار می‌رسد. باوجود داشتن یک سایت مخصوص به خود شما یک کانال فروش دارید که کاملاً تحت کنترل خود شماست و مجبور نیستید که با روش، قیمت دیگران کارکنید به‌علاوه در سایتی که مخصوص شماست کسی نمی‌تواند علیه شما تبلیغ کند.

۳      فروش یکنواخت

دیگران که تنها از فروش‌های آمازون درآمدی هفت رقمی دارد تأکید می‌کند که در صورت کند شدن فروش در سایت‌هایی ازاین‌دست راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خودتان اقدام کنید. آمازون کار شمارا راحت می‌کند و از سردردهای شما پیشگیری می‌کند و معدنی از خریداران گرسنه را برای شما فراهم می‌کند اما به‌محض اینکه کار ما یکنواخت شد باید به فکر افتتاح سایت خود باشید. به‌محض اینکه فروش یکنواخت شود توجه افراد روی سایت‌های دیگر متمرکز خواهد شد.

دیو هوکابی می‌گوید” زمانی که از یک بازار به‌اندازه نیاز درآمد کسب کردید، به فکر استفاده از دیگر بازارها باشید.

۴      نیاز مشتریان است

داشتن سایت مخصوص نشانه‌ای از بلوغ برند است و به مشتری‌ها نشان می‌دهد که تجارت جدی پس محصولات شماست. وقتی مشتریان دنبال آدرس اینترنتی شما هستند فرستادنان ها به سایت‌هایی از قبیل آمازون و ابی از ارزش برند شما می‌کاهد.

داشتن آدرس اینترنتی مخصوص از نیازهای اساسی هر برند است.. لین می‌گوید.: فرض کنید مالک هتل هستید و به دیگران میگویید شمارا از طریق  Expedia یا TripAdvisor پیدا کند!! تبلیغات برعلیه وب‌سایت خودی؟ اصلاً عاقلانه به نظر نمی‌رسد.

۵      نیازهایتان پیچیده‌تر می‌شود.

زمانی که تجارت به مرزی از پختگی برسد متوجه  خواهید شد که مشتریان شما به سطحی از خدمات خصوصی شده نیاز دارند که از عهده  آمازون و ابی  خارج است. لین می‌گوید: اگر محصول تولیدی شما مثلاً تی‌شرت باشد همه فروشگاه‌ها می‌دانند که برای فروش تی‌شرت به بخش‌های متفاوتی مثل رنگ، اندازه و مارک نیاز است. اما اگر محصول چیزی شبیه لوازم‌یدکی موتور باشد برای ارائه خدمات بهتر نیاز به فروشگاه تخصصی دارید.

از طرفی حجم معاملات که بیشتر می‌شود شما به اطلاعات بیشتری نظیر آدرس ایمیل مشتریان، تاریخچه سفارش آنها و بخش‌های بدون مشتری نیاز دارید. این اطلاعات برای ساخت استراتژی مشتری محور و ادامه مسابقه تعیین‌کننده و ضروری هستند.

۶      فروش محصولات خاص و لوکس

اینکه برندهای لوکسی مثل لویس ویتون یا دیگر برندها از لیست کردن محصولات در سایت‌هایی مثل آمازون و تخفیف دادن خودداری می‌کنند بی‌دلیل نیست.

شرکت‌هایی ازاین‌دست از لیست محصولات در سایت‌هایی نظیر آمازون و ابی خودداری می‌کنند چراکه قائل به‌نوعی حس انحصار هستند. بسته به نوع برند حساسیت روی محل عرضه محصولات می‌تواند منطقی باشد. این روش معمولاً مخصوص محصولاتی با تولید کم و سود زیاد است. محصولاتی مانند جواهرات، اکس سوری و مد.

با این کار این حس در مصرف‌کننده شکل می‌گیرد که سایت‌هایی نظیر ابی و آمازون هیچ‌وقت از پس‌کاری نظیر کار لویس ویتون برنمی‌آیند.

با منطقی مشابه اگر شما برای عمده‌فروشی، b2b، یا تولید انبوه وب‌سایت خاص به خود را داشته باشید تجارت شما قابل‌اعتمادتر و مطمئن‌تر به نظر خواهد رسید.

مردم‌دوست دارند بدانند که بعد از خرید محصولات گران‌قیمت و محصولاتی که به پشتیبانی نیاز دارند کسی هست که به ایمیل یا تلفن آن‌ها پاسخ بدهد.

به بالای صفحه بردن