فروش موفق با یک کلمه طلایی

اگر میتوانستم فقط یک کلمه برای فروش موفق به فروشنده ها و تجار پیشنهاد کنم آن کلمه “ثبات” است. این کلمه به جذابیت کلماتی مثل پشتکار یا ابتکار نیست. اما قادر است در روابط بلند مدتی که با مصرف کنندگان خود برقرار میکنید تغییرات چشمگیری ایجاد کند. در ادامه چند جنبه کوچک از تجارت که ثبات نقش موثری در ان بازی میکند را میبینید:

1.      قیمت گذاری در یک فروش موفق

سریعترین راه از دست دادن اعتماد مشتری تغییر قیمت های ثبت شده است. برای مشتری هیچ چیز ناامید کننده تر و رنج اورتر از این نیست که قیمت محصول مطبوع او بیشتر از قیمت داده شده باشد. البته مطمئنا قیمت ها در زمان های مشخصی تغییر میکند مثلا زمانی که محصول رشد کرده است و یا بعد از گذشت مدت مشخصی، اما وقتی که قیمت محصول روز به روز تغییر میکند شما در موقعیتی قرار میگیرد که مدام باید اعتماد مشتری را جلب کنید.

2.      خوش قولی در یک فروش موفق

یک فروشنده موفق میداند خوش قول بودن ضروری است. مثال ساده ای از این موضوع میتواند این باشد : شما به مشتری میگویید که هفته بعد یا سر موعد مقرری با او تماس خواهید گرفت و این کار را انجام دهید. عمل کردن به وعده ها یکی از راه های اعتماد سازی است. اگر می خواهید در این زمینه پیش رو باشید بعد از فروش محصول با مشتری های خود تماس بگیرید و میزان رضایت ان ها را بسنجید. حضور شما انهم وقتی معامله ای در کار نیست راه خوبی برای ساختن روابط بلند مدت است. به علاوه واضح است  اگر شما مسئولیت فروش محصولاتی را برعهده دارید که نیازا به اپدیت شدن و تعویض دارند پیگیری بعد از فروش احتمال خرید دوباره از شما را افزایش میدهد.

3.      برند و شبکه های اجتماعی در یک فروش موفق

یکی از ابزارهایی که فروشنده های مدرن برای فروش موفق در جعبه ابزار خود دارند شبکه های اجتماعی و عرضه هوشمندانه در این شبکه هاست.

توجه به شبکه های اجتماعی میتواند زمینه ساز اعتماد سازی بین شما و افرادی شود که از طریق شبکه های اجتماعی با انها در ارتباط هستید.به طور مثال من به همه بازاریاب های مجازی خود توصیه کرده ام که در فضای مجازی برای تمام حسابهای کاربری خود یک تصویر استفاده کنند.شما هم این کار را انجام بدهید و مطمئن شوید که عکس به وضوح تصویر شما را نشان میدهد تا اگر مشتری شما را از نزدیک دید به راحتی تشخیص بدهد. این کار به تنهایی تجارت شما را شکل نمیدهد. درکنار استفاده از شبکه های اجتماعی باید از تلفن هم استفاده کرد. و همه این موارد در کنار هم میتواند کار امد باشد

4.      زبان تجارت در یک فروش موفق

در تجارت از نقطه نظر امروزی مشتری می تواند پیش از مطرح کردن خرید تحقیقات جامعی در مورد محصول انجام دهد. در حقیقت طبق تحقیقات انجام شده 90 درصد از خریداران در سیستم خریدb2b پیش از خرید تحقیقات جامعی انجام میدهند. به همین دلیل در مکالمه و ایمیل باید از زبانی استفاده کنید که مشتری در وب سایت یا قرار دادهای شما دیده است. در واقع تجربه سیالی است که شما را از فاز تحقیق وارد چرخه فروش میکند و تبات در استفاده از زبان و امار در این راه به شما کمک میکند.

5.      CRM(مدیریت روابط مشتری) در یک فروش موفق

باCRM  خود مانند معدن طلا رفتار کنید که حقا شایسته ان است. هر مسیر احتمالی، چشم انداز و معامله احتمالی را ثبت کنید. CRM  ابزار خارق العاده ایست. در ادامه چند راهی که در تکمیل CRM  استفاده میکنم را اورده ام :

با خلق فرصت معاملات بالقوه را دریابید بدین ترتیب زمانتان را صرف کاری کرده اید که به احتمال زیاد درامد زاست.

در کنفرانسها و نمایشگاه ها اسامی و غرفه ها را پیدا و بررسی میکنم و از نزدیک با نیاز مشتری اشنا میشوم نه اینکه بدون شناخت مشتریی سعی در فروش چیزی داشته باشم.

گزارشهای سه ماه اخیر را بررسی کنید و ببینید که ایا جایی را از قلم انداخته اید یا خیر؟

نامه ها و ایمیلها را چک کنید تا هنگام صحبت با POC مکالمه را از جایی که قبلا نیمه رها کرده اید از سر گیرید.

سخت کوشی و ثبات در استفاده از CRM  به شما کمک میکند تا جلو مشتریان بالقوه خود AND  با ثبات ظاهر شوید و روی تجارت متمرکز شوید و وقتتان را صرف پیدا کردن نت های پراکنده ای که در مورد هر مشتری جایی نوشته اید نکنید.

برخی فروشنده ها درست مثل خرگوش فکر میکنند به جای لاکپشت برنده مسابقه خواهند بود. فروشندگی ربطی به زرق و برق و سرعت ندارد بلکه مسئله اعتماد سازی  و خوش قولی است که ثبات در این راه کمک حال شما خواهد بود.

به بالای صفحه بردن